Gastro vybavení - Mlýnky na maso

Profesionální gastro vybavení v podobě mlýnků na maso je nedílnou součástí každě kuchyně. Budete tak moci připravit krásně jemnou sekanou a další pokrmy, do kterých je třeba jemně umleté maso. V sortimentu našeho gastro vybavení jsou mlýnky s výkonovou kapacitou od 160 Kg/h až po 500 Kg/h dle požadavku gastro provozu. Matrice jsou v nabídce od 2mm až do 20mm. Standardně jsou dodávány matrice s velikostí otvoru 6mm a ostatní velikosti je možné přiobjednat. Pokud bude ještě nutné použít menší rozměr otvoru než 6mm, použije se tento rozměr a pak až požadovaný menší. Pro velmi jemné mletí potravin už v prvním zpracování je možné mlýnky dodat i s dvojsložením.
Mlýnky typu T12 a vyšší disponují odjímatelnou mlecí hlavou, a tím se ulehčí čištění mlecího prostoru. Mlýnek je samozřejmě v nerezovém provedení, včetně násypky a nádoby na umletou potravinu.
Mlýnky T22 a T32 mají ve výbavě přepínač, kterým je možné měnit pravý a levý chod šneku. U některých typů je možné přidat i lis na rajská jablíčka.
Pro dlouhou životnost tohoto gastro vybavení je důležité udržovat jej v čistotě a řezný nástroj mít vždy správně nabroušený. Zpracovávaná surovina by měla být rozdělena na kostky, které mohou volně proházet násypkou ke šneku. Maso by nemělo být nikdy zcela zmrzlé, protože pak může poškodit mlýnek.